Ketonal… już bez recepty

Każdy go zna, używał bądź o nim słyszał…
Nie każdy jednak wie, że można go już dostać w aptece bez recepty.

Od kilku tygodni można go kupić pod nową nazwą.
O kim mowa?

KETONAL…dostępny jest już dla pacjentów bez recepty pod nazwą KETONAL ACTIVE.

 

CZYM JEST KETONAL?

Ketonal jest lekiem zawierającym w składzie ketoprofen, substancję która działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie. Powszechnie lek stosowany jest w leczeniu RZS, jak i we wszelkiego rodzaju schorzeniach reumatycznych. Ponadto mogę to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością Ketonal jest często nadużywany przez pacjentów przy silnych bólach różnego pochodzenia.

JAKIE DAWKI DOSTĘPNE SĄ NA RECEPTĘ?

W Polsce na receptę dostępne są w trzy dawki Ketonalu: 50mg / 100mg / 150mg.  Dawka 50mg (Ketonal) jak i 150mg (Ketonal Duo) dostępna jest w postaci kapsułek twardych. Dawka 100mg (Ketonal forte) występuje w postaci tabletek. Dawka 50mg wypisywana jest na receptę tylko z odpłatnością 100%. Pozostałe dawki (100mg/ 150mg) mogą być przepisane przez lekarza z odpłatnością 100% lub na zniżkę.

JAKIE DAWKI DOSTĘPNE SĄ BEZ RECEPTY?

Na obecną chwilę bez recepty możemy zakupić lek w dawce 50mg. Dostępne są dwa rodzaje opakowań pod względem ilości tabletek- opakowania 10 i 20-sto tabletkowe. Do tej pory ketoprofen w odróżnieniu od innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych takich jak ibuprofen czy naproksen dostępny był w Polsce tylko na receptę. Teraz nasz kraj dołączył do grupy krajów europejskich takich jak Francja czy Włochy, w których można kupić go bez recepty.

 

Dodaj komentarz